Bastard

(Bastarden )
Bastard

Bastard je strhujúca dráma zasadená do polovice 18. storočia, ktorá rozpráva príbeh o dobývaní dánskych vresovísk, o nespútanej prírode, veľkých snoch a ešte väčších obetách.

V roku 1755 sa zbedačený kapitán Ludvig Kahlen vydáva dobyť drsné a nehostinné dánske vresoviská so zdanlivo nemožným cieľom: vybudovať tu v mene kráľa kolóniu. Výmenou za to získa pre seba vytúžené kráľovské meno. Jediný vlastník tejto oblasti, bezohľadný Frederik de Schinkel, je však arogantne presvedčený, že krajina patrí len jemu. Keď sa de Schinkel dozvie, že jeho slúžka Anna Barbara a jej manžel utiekli, aby sa ukryli u Kahlena, privilegovaný a zlomyseľný majiteľ vresoviska prisahá pomstu a robí všetko pre to, aby kapitána vyhnal. Kahlen sa nedá odradiť a pustí sa do nerovného boja - riskuje nielen svoj život, ale aj život rodiny utečencov, ktorá sa okolo neho zoskupila. Šiesty celovečerný film Nikolaja Arcela je vynikajúcou historickou drámou s viacerými silnými stránkami, z ktorých asi najmenej prekvapujúca je tá najpresvedčivejšia. Je to charizma starej školy, ktorá vyžaruje z plátna vďaka Madsovi Mikkelsenovi v úlohe muža, ktorého mlčanlivú povahu a drsnú odvahu podrobujú skúške všetky možné ťažkosti, ktoré ho mohli v Dánsku 18. storočia postihnúť.

THE PROMISED LAND

Set in the mid-1700s, The Promised Land is a gripping drama about the conquest of the Danish heath, unremitting nature, big dreams and even bigger sacrifices. It's the story of a proud and uncompromising man and the woman who becomes his ally in the fight against evil, death and perdition.

In 1755, the impoverished captain Ludvig Kahlen sets out to conquer the harsh, uninhabitable Danish heath with a seemingly impossible goal: to build a colony in the name of the King. In exchange, he’ll receive a desperately desired Royal name for himself. But the sole ruler of the area, the merciless Frederik de Schinkel, arrogantly believes this land belongs to him. When De Schinkel learns that the maid Ann Barbara and her servant husband have escaped for refuge with Kahlen, the privileged and spiteful ruler swears revenge, doing everything in his power to drive the captain away. Kahlen will not be intimidated and engages in an unequal battle—risking not only his life, but also that of the family of outsiders that has formed around him. For all the strengths that make Nikolaj Arcel’s sixth feature such a richly satisfying historical drama, the most compelling may be the least surprising. That’s the old-school screen charisma that Mads Mikkelsen exudes in great abundance as a man whose taciturn nature and rugged fortitude are tested by nearly every conceivable hardship that can be dished out in 18th-century Denmark.

Násilie
Sex

Dĺžka podujatia: 127 minút
Rok výroby: 2023
Krajina pôvodu: Dánsko, Nórsko
Žáner: historický, dráma, životopisný

Dátum lokálnej premiéry: 25. január 2024

_

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Sobota, 20. 4. o 19:00
Názov: Bastard
  2D České titulky nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov
Cena: 4,00 €
Miesto: Kino Zora (Kultúrny dom)
SNP 87
919 04 Smolenice
Zobraziť na mape

Réžia: Nikolaj Arcel • Scenár: Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen • Podľa predlohy: Ida Jessen • Kamera: Rasmus Videbæk