Čarodejník Kajtek

(Kajtek Czarodziej)
Čarodejník Kajtek

Galéria

Príbeh o čarovnom svete detskej fantázie, dospievaní a snahe o zdokonalenie sveta.…

Snáď každé dieťa chce mať čarovnú moc. A čo ak sa mu tento sen splní? Kajtek je dvanásťročný chlapec s výnimočne rebelským temperamentom, vyrastajúci so svojím otcom a babkou. Jedného dňa v sebe objaví nadprirodzené schopnosti. Tento nezvyčajný talent v kombinácii s chlapčenským neposlušným charakterom však znamená veľké problémy nielen pre rodinu, pre školu, ale aj pre celé mesto.

Ako sa mágia čoraz viac dostáva do chlapcovho života, narastajú jeho problémy s neobľúbenými učiteľmi, ale na druhej strane si získava sympatie a slávu medzi svojimi rovesníkmi. Situácia sa začína komplikovať, keď o chlapca s magickými schopnosťami začnú súperiť sily dobra a zla. Akou cestou sa vydá mladý čarodejník?

Mladý Kajtek skúma svet okolo seba a diváci sa spolu s ním poučia o hodnotách, akými sú priateľstvo, odvaha a dôvera. Čarodejník nie je len hrdina, ale aj sprievodca, ktorý pomáha mladým divákom pochopiť, aké dôležité sú tieto hodnoty v reálnom živote.

Film prináša hlboké posolstvo o sile fantázie, zvedavosti a sebavedomia. Kajtekove skúsenosti ukazujú, že nič sa nedeje bez príčiny a keď sa niečo vymkne kontrole, môže to mať veľmi zlé následky. Jeho príbeh povzbudzuje divákov k objavovaniu vlastných talentov a možností.

„Každé dieťa treba milovať, rešpektovať jeho hranice a dovoliť mu snívať!“ povedal autor predlohy pedagóg Janusz Korczak.

Dĺžka podujatia: 98 minút
Rok výroby: 2023
Krajina pôvodu: Česká republika, Slovensko, Poľsko
Žáner: rodinný, dobrodružný, mysteriózny

Dátum lokálnej premiéry: 27. jún 2024

_

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Nedeľa, 30. 6. o 16:00
Názov: Čarodejník Kajtek
  2D Slovenský dabing nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 7 rokov
Cena: 5,00 €
Miesto: Kino Zora (Kultúrny dom)
SNP 87
919 04 Smolenice
Zobraziť na mape